(Українська) Депутат від Партії «Відродження» Антон Яценко перебрехав розмір коштів, виділених на лікування українців за кордоном у 2016 році

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

yatsenkoПросмотреть

На засіданні Верховної Ради України 14 квітня 2017 року депутат від Партії «Відродження» Антон Яценко, звертаючись з питанням до Володимира Гройсмана, заявив: «Шановний пане Прем’єр-міністр, у мене запитання до уряду. В минулому році було закладено майже 400 мільйонів гривень на лікування наших людей за кордоном по тяжким захворюванням. Коли, наприклад, дитину не можна полікувати в Україні, ми лікували за кордоном. В цьому році було закладено всього-на-всього 200 мільйонів гривень. Тобто в два рази менше…».

 

ВЕРДИКТ: НАПІВПРАВДА

На лікування українців за кордоном у 2016 році було витрачено 388 млн, але не за рахунок затверджених коштів, а за рахунок їх перерозподілу між бюджетними програмами МОЗ.

 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Для громадян України, захворювання яких не лікуються в закладах охорони здоров’я України, діє бюджетна програма 2301360 «Лікування громадян України за кордоном». Державним бюджетом на 2017 рік за цією статтею видатків було затверджено асигнування в сумі 203,9 млн грн., і в цьому Антон Яценко близький до правди.

Що ж до твердження депутата стосовно зменшення цих коштів в два рази у порівнянні з минулим роком, то воно не відповідає дійсності, оскільки у 2016 році за цією програмою була виділена ідентична сума. Це легко встановити порівнюючи затверджені бюджети України 2016 року та 2017 року. Більше того, ті самі кошти були закладені і в бюджеті 2015 року.

Пан Яценко, вказуючи суму в 400 млн (а якщо точно, то 388 млн), насправді назвав не «закладений», а фактичний показник коштів, витрачених на лікування українських громадян за кордоном. Саме таку суму в підсумку відображено у Звіті про виконання показників розподілу видатків Державного бюджету України за 2016 рiк.

Залучення додаткових 183,8 млн відбулося завдяки перерозподілу видатків у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству охорони здоров’я України у загальному фонді державного бюджету на 2016 рік. А конкретно, шляхом зменшення обсягу видатків розвитку за бюджетною програмою «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» і збільшення на цю суму видатків споживання за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном».

Варто зазначити, що у першому читанні Проекту бюджету України на 2017 рік були спроби збільшити видатки на лікування тяжких хвороб за кордоном, зокрема, із відповідними пропозиціями виступили Комітет з питань охорони здоров’я, народні депутати Юлія Тимошенко та Руслан Демчак, проте всі зауваження були відхилені Комітетом з питань бюджету.

 

Автор: Анастасія Носко

Експерт: Володимир Герасін

Редактор: Олександр Гороховський