(Українська) Мер Дніпра Борис Філатов применшив ризик розповсюдження захворювання на кір, але сказав правду про рівень забезпечення міста вакциною

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

филатов

На персональній сторінці мережі фейсбук Борис Філатов зазначив:

а

ТЕЗА 1: «…Перевірив, як проходить вакцинація у медзакладах Дніпра. Епідемії кору у місті немає. Паніка у засобах масової інформації – безпідставна».

ВЕРДИКТ: НАПІВПРАВДА

За інформацією розміщеною на сайті ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України», ситуація із зростанням захворювань на кір є напруженою і інформаційний потік у ЗМІ не є безпідставним. На сайті зокрема зазначено:

«По Дніпропетровській області епідемічна ситуація з кору значно ускладнилась з жовтня 2017 року. Так протягом 2017 та перших днів 2018 року захворюваність на кір зросла у 26 разів, зареєстровано 63 випадки (інт.пок 1,8), проти 2 випадків (інт.пок 0,06) у 2016 році.

Майже щодня реєструються нові випадки захворювання на кір.

За останній час на території області зареєстровано 4 спалахи кору: в м.Кам’янське – 2 спалахи; м. Кривий Ріг та м.Дніпро – по 1 спалаху».

а

ТЕЗА 2: «Наразі Центри первинної медико-санітарної допомоги Дніпра повністю забезпечені комбінованою бельгійською вакциною PRIORIX».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

За словами головного спеціаліста відділу спеціалізованої медичної допомоги міськради Тетяни Аверкіної, епідеміологічна ситуація щодо вірусної інфекції у Дніпрі загалом є  контрольованою:

«Станом на сьогодні в усіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги міста у наявності є комбінована (кір, епідемічний паротит та краснуха) бельгійська вакцина PRIORIX. Дітям до 18 років щеплення цією вакциною роблять безкоштовно».

а

Автор:  Марина Носаченко

Редактор: Олександр Гороховський

 а