(Українська) Нардеп Олексій Гончаренко перебрехав показники зростання економіки України

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Гончаренко

Народний депутат  від Блоку Петра Порошенка Олексій Гончаренко 12 вересня в ефірі  «Свобода слова» коментував ріст економіки України і сказав таке: «Але в Україні 5 уже, 6 кварталів поспіль зростає економіка. До того вона падала 15 кварталів. Це почалося навіть до війни з Росією» (18.20).

а 

ВЕРДИКТ:  БРЕХНЯ

Як можна зробити висновок за показником внутрішнього валового продукту, економіка України коливається щоквартально, у відповідь на сезонні і ділові фактори.

а

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Виразником росту економіки країни прийнято вважати показник валового внутрішнього продукту. Його обчислює Державна служба статистики України. ВВП буває:

  • номінальний, розрахований в поточних цінах.
  • реальний , який вимірюється з поправкою на інфляцію в цінах базового року. Реальний ВВП – більш строгий показник. Він відображає як змінюється ВВП з поправкою на зміну цін. Реальний ВВП вимірюється як добуток номінального ВВП і індексу цін. Індекс цін, до речі,  також розраховує Держстат. На даних про інфляцію базується інший більш наочний інструмент для розрахунку динаміки цін – калькулятор інфляції.

Номінальний і реальний ВВП мають властивість коливатися щоквартально. Як правило, він найнижчий в першому кварталі і росте з другого по четвертий. Ці коливання циклічні і справджуються як для реального, так і для номінального  ВВП (Графік 1).

Графік 1. Номінальний і реальний ВВП України і інфляція в 2012-2017 роках [За даними про ВВП і інфляцію Держстату]

Скриншот 2017-09-15 12-05-50

 Циклічно від кварталу до кварталу, відповідно, змінюються і темпи коливання ВВП. Вони розраховуються за формулою: (ВВП в пізнішому періоді — ВВП попередньому) /на ВВП в пізнішому періоді (Графік 2).

Скриншот 2017-09-15 12-06-11

Автор: Олексій Півторак

Редактор: Олександр Гороховський

а
728x90fc