(Українська) Оксана Сироїд зманіпулювала функціями ЗСУ під час проведення АТО і збрехала щодо правового забезпечення статусу учасників АТО

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Cироид

У статті для тижневика «Дзеркало тижня» народний депутат України, заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд написала: Причому сумнівна гібридність АТО полягає в тому, що АТО дає підстави застосовувати збройні сили, але не дає підстав армії воювати. Для боротьби з терористами армія може перекривати дороги, ставити блокпости, контролювати переміщення людей тощо, але жодна антитерористична операція не передбачає ведення бойових дії. Режим антитерористичної операції — специфічний режим в умовах мирного часу. Тож до кожного, хто захищав нас від початку АТО, колись можуть прийти й запитати: «Хлопче, а що ти робив зі зброєю в руках на Донеччині та Луганщині у МИРНИЙ час?»

в

Теза 1. «Для боротьби з терористами армія може перекривати дороги, ставити блокпости, контролювати переміщення людей тощо, але жодна антитерористична операція не передбачає ведення бойових дії».

ВЕРДИКТ: НАПІВПРАВДА

АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

Дійсно, АТО передбачає всі вказані заходи, але крім того, згідно  Закону України «Про внесення змін до законів України щодо боротьби з тероризмом» вона передбачає і знешкодження терористів. Закон дає таке визначення АТО  «антитерористична операція — комплекс скоординованих спеціальних заходів, спрямованих на попередження, запобігання та припинення терористичної діяльності, звільнення заручників, забезпечення безпеки населення, знешкодження терористів, мінімізацію наслідків терористичної діяльності»;

У частині 3 Ст. 5 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» на Збройні Сили України покладено завдання забезпечення «із застосуванням наявних сил та засобів виконання завдань щодо припинення діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

Отже, Оксана Сироїд дещо маніпулює смислами і вважає, що припинення військовим шляхом діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій — це не бойові дії. У цьому разі виникає питання, які юридичні формулювання можуть означати «бойові дії»?

в

Теза 2: «Режим антитерористичної операції — специфічний режим в умовах мирного часу. Тож до кожного, хто захищав нас від початку АТО, колись можуть прийти й запитати: «Хлопче, а що ти робив зі зброєю в руках на Донеччині та Луганщині у МИРНИЙ час?»

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

 АРГУМЕНТИ І ДОКАЗИ:

20 серпня 2014 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».  Згідно  з п.2 Порядку статус учасника бойових дій надається: військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення».

Отже, учасники АТО мають правовий статус учасників бойових дій і відповідні соціальні пільги, згідно Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Тому О. Сироїд збрехала про можливість  запитань до учасників АТО щодо правового забезпечення їх участі у бойових діях.

а

Автор: Адрій Войтенко

Редактор: Олександр Гороховський

п
ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а
728x90fc