(Українська) Олег Ляшка збрехав, що за допомогою «Батьківщини» проштовхнули закон про додаткове фінансування ГПУ за рахунок видатків на НАНУ

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ляшко

Нардеп Олег Ляшко зробив гучну заяву на пленарному засіданні Верховної Ради від 13 липня 2017.

Теза 1: «15 депутатів від «Батьківщини», проголосували за 1 мільярд гривень додаткових видатків на прокуратуру».

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

СУТЬ ПИТАННЯ:

Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко звинуватив своїх колег з партії «Батьківщина» в сприянні виділенню додаткового фінансування для Генеральної прокуратури України.

Нардеп стверджував, що саме завдяки 15 депутатам партії «Батьківщина» було прийняте рішення про прийняття поправки про підтримку поправки №80 народних депутатів Герасимова А.В., Тетерука А.А. до проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (№6600).

«Ви вчинили зараз злочин перед українцями, ви підтримуєте режим Порошенка і Генеральну прокуратуру, яка вчиняє політичні замовлення. Ганьба вам!» — гучно заявив радикал.

 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Відповідно з поіменними результатами голосування на офіційному сайті Верховної Ради тільки семеро нардепів «Батьківщини» підтримали поправку №80:

Ляшко-1

Більше того, за підсумками голосування внесення змін до закону підтримали 230 народних обранців. Зокрема «Блок Петра Порошенко» та «Народний фронт» майже одноголосно виступили за поправку №80 (відповідно по 119 та 68 парламентарів проголосували «за»):

Ляшко-2

Ляшко-3

Таким чином, нардеп Олег Ляшко публічно заявив неправдиву інформацію щодо результатів голосування фракції «Батьківщина» та зманіпулював фактами задля звинувачення політичних опонентів в підтримці, яка ніби дозволила ВР прийняти поправку № 80 про додаткове фінансування ГПУ.

а

Теза 2: «Поправкою номер 80 майже до мільярда гривень – 810 мільйонів гривень збільшуються видатки на Генеральну прокуратуру України»

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Оприлюднена на офіційному порталі Верховної Ради України  пояснювальна записка до Проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» №6600 містить дані про витрати на ГПУ. В тексті вказано, що видатки загального фонду будуть збільшені на 260 мільйонів гривень.

Ляшко-4

Документ зі змінами до додатка № 3 до Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік також містить підтвердження щодо цієї суми. Що у перерахунку означає збільшення фінансування для Генпрокуратури на 2017 рік до приблизно 5,3 мільярдів гривень.

Ляшко-5

А якщо звернути увагу на загальну сумму видатків для Генеральної прокуратури, яка вказана в тис. грн, можна побачити цифру — 5 275 858 .

Ляшко-6

а

Теза 3: «Поправкою  номер 305 знімаються видатки з Академії медичних наук»

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Таблиця зі змінами до додатка №3 демонструє зворотнє – зі спеціального фонду до видатків на Національну академію наук України було виділено ще 673,94 мільйонів гривень. А загальна сума фінансування НАУ становить 3,4 мільярди гривень.

Ляшко-7

а

Автор: Ірина Миколайчук

Редактор: Олександр Гороховський
а
ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а
728x90fc