(Українська) Ольга Богомолець невірно визначила сутність пропозицій МОЗ щодо використання міжнародних клінічних протоколів і сказала правду про рекомендації її комітету

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Богомолец

В інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня», голова парламентського комітету з питань охорни здоров’я Ольга Богомолець, окреме місце присвятила впровадженню в Україні міжнародних клінічних протоколів лікування. Зокрема, критикуючи пропозицію МОЗ використовувати англомовні міжнародні клнічні протоколи, О. Богомолець    сказала:

а

ТЕЗА 1: «У новому законі МОЗ пропонує користуватися онлайн-протоколами англійською мовою… Дискутувати про те, чи всі лікарі вже вільно володіють англійською мовою і мають комп’ютер на робочому місці та доступ до Інтернету, думаю, не варто —відповідь знають усі».

ВЕРДИКТ: НАПІВПРАВДА

Докази і аргументи:

МОЗ дійсно запропонувало використовувати міжнародні клінічні протоколи лікування, які, у своїй більшості  складені англійською мовою. Але, по-перше, ця пропозиція містилась у Наказі МОЗ, а не у проекті Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» про який говорить О. Богомолець. По-друге, пропозиція має характер рекомендації, і не є обов’язковою для виконання.  Як пояснив заступник міністра охорони здоров’я  Олександр Лінчевський на прес-конференції в Кабміні, наказ не зобов’язує усіх лікарів переходити на міжнародні протоколи, а лише дозволяє їх використовувати: «Наказ не забороняє, не відміняє, він дозволяє. Ми визнаємо тим самим доказову медицину, медицину Європи, Америки, Австралії. Цей наказ є своєрідним захистом для грамотного лікаря, який матиме змогу використовувати міжнародні протоколи. Дотепер такого права не було».

а

ТЕЗА 1: «Тому перше, що має бути зроблено, — це визначено протоколи і стандарти лікування. Без них неможливо якісно реформувати систему охорони здоров’я, а отже, їх якомога швидше має затвердити профільне міністерство. І не треба вигадувати нові — достатньо взяти за основу й адаптувати до реалій України, наприклад, медичні стандарти Польщі, прибалтійських країн і т.д. Це елементарні базові передумови для реформ, що їх затвердив парламент до виконання міністерству ще 2016 року».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

Аргументи і докази:

21 квітня 2016 р. Верховна Рада України затвердила Постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Про реформу охорони здоров’я в Україні«. В них , зокрема, було дорцучено Міністерству охорони здоров’я України за участі Національної академії медичних наук України:розробити та затвердити уніфіковані клінічні протоколи на основі науково обґрунтованої медичної практики (доказової медицини) для переліку найбільш поширених медичних станів у практиці надання первинної, вторинної і третинної медичної допомоги, адаптувавши їх до європейських клінічних протоколів і стандартів лікування та забезпечивши їх впровадження у практичну діяльність закладів охорони здоров’я.

 

Автор: Андрій Войтенко

Редактор: Олександр Гороховський

а
ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а
728x90fc