(Українська) «Опоблоківець» Вілкул ввів в оману українців заявляючи, що наступний рік стане рекордним з виплат за зовнішніми боргами

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

вилка

Під час виступу з парламентської трибуни 16 січня поточного року  народний депутат Олександр Вілкул закликав парламент заслухати уряд про його плани на найближчі півроку, мотивуючи свої негативні економічні спостереження  наближенням року пікових виплат за зовнішнім боргами: «Наголошую, що ситуація в економіці потребує термінових заходів. Я вважаю, що керівництво кабінету Міністрів у найближчий час повинно пояснити, як воно планує утримати економічну ситуацію в країні у найближчі півроку. У нас гряде рекордний рік з виплат за зовнішніми позиками. Наша економіка практично вичерпала внутрішні ресурси».

а

ВЕРДИКТ: НАПІВПРАВДА-МАНІПУЛЯЦІЯ

п

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Незважаючи на перебування  держави в умовах гібридної війни з Росією, Україна залишається дисциплінованим позичальником перед зовнішніми кредиторами. Зокрема, відповідно до звітів Державної казначейської служби, у 2016 році на розрахунки із зовнішніми кредиторами було асигновано дещо більш ніж 9 мільярдів гривень. У минулому році, станом на кінець листопада, на розрахунки із зовнішніми кредиторами країни було витрачено 63,23 мільярди гривень.

Цього ж року ситуація з виконанням зобов’язань перед закордонними кредиторами держави є цілком прогнозованою. Як відомо, у першій декаді минулого року Верховна Рада прийняла закон про державний бюджет на 2018 рік де в додатку № 2 до основного тексту закону зафіксовані обсяги коштів, що будуть спрямовані на обслуговування зовнішніх богів держави в поточному році. Це 61,7 мільярд гривень, що на понад 1,5 мільярда гривень менше, ніж було сплачено минулого року (станом на листопад 2017 року).

В умовах зростання доходів бюджету 2018 року  на більш як 124 мільярди гривень порівняно з попереднім роком заклики «розібратися» з чинним урядом з огляду на заплановані виплати як мінімум через рік, виглядають скоріше, як бажання видати бажане за дійсне. І є відвертою маніпуляцією фактів.

а

Автор: Володимир Герасін

Редактор: Олександр Гороховський

а