(Українська) Павло Розенко викривив дані про золотовалютні резерви держави та коливання курсу гривні

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Розенко-2

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко під час телефонного включення у «Вечірньому праймі» від 6 вересня 2017 року на телеканалі «112 Україна» зробив кілька гучних заяв стосовно стану пенсійної реформи і врегулювання економічної ситуації:

а

ТЕЗА 1: «Гривня почала рушитись в 2011 році. Подивіться дані золотовалютного резерву України. Коли Янукович прийшов до влади, було 35 млрд., коли пішов з влади в 2014 році, було 20 млрд. Ось вам обрушення гривні протягом чотирьох років» (13:55).

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

На момент приходу Віктора Януковича до влади на початку 2010 року золотовалютні резерви України налічували 26,5 млрд. дол. США (за даними НБУ станом на 31 грудня 2009 року), а по припиненні владних повноважень вони знизилися до 20,4 млрд. (на 31 грудня 2013 року).

Дійсно, з 2011 року відбувалося зменшення золотовалютних резервів, і хоча дія даного фактору вважається найбільш впливовою для знецінення гривні, це не єдиний показник, який визначає ситуацію. Гривня в даний період не піддалася девальвації за рахунок інших показників, що регулюють її вартість.

На графіку відзначається стабільність курсу гривні на рівні восьми гривень за долар США до 2014 року.

Таким чином, Павло Розенко сказав недостовірну інформацію про золотовалютні резерви, перебільшивши їх число на час приходу до влади Віктора Януковича на 8,5 млрд. дол. і применшивши на 0,4 млрд. на момент, що передував усуненню з посади президента. Віце-прем’єр-міністр підмінив  висновки про золотовалютні резерви і курс валюти, відмітивши падіння гривні, в той час як гривня в 2011 році трималася на  одному рівні, а золотовалютні резерви стрімко зменшувалися.

Скриншот 2017-09-20 10-35-06

а

ТЕЗА 2: «Півтора роки курс гривні стоїть, за півтора роки ми все-таки інфляцію упорядкували» (15:38).

ВЕРДИКТ: НАПІВПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За даними НБУ, півтора роки тому, а саме на початку березня 2016 року, курс долара коливався в межах 27-26 грн. На даний момент він становить 26,07 грн/дол.США. Якщо дивитися лише на початок й кінець аналізованого періоду, то можна стверджувати, що інфляцію упорядкували. Проте графік дає наглядне уявлення про нестабільність курсу гривні протягом усього часового зрізу: курс «скаче» в межах 27,8-24,8 грн/дол. США. В даному випадку є помилковим твердження про те, що курс гривні стоїть.

а

Автор: Каріна Козак

Редактор: Олександр Гороховський

а
728x90fc