(Українська) Вадим Рабинович на чверть перебільшив обсяг «бюджетного тягаря» на утримання Верховної Ради

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Рабинович-3

“А всего вообще… народные избранники стоят на 1.5 млрд грн”  (17.40), — сказав 20 серпня в ефірі “112 Україна” позафракційний народний депутат Вадим Рабинович.

а

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

У 2017 році на діяльність Верховної Ради України з державного бюджету заплановано виділити трохи більше 1,2 млрд грн.

Безпосередньо на здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України 625,2 млн. Решта — інформаційно-аналітичне і матеріально-технічне забезпечення діяльності і на висвітлення діяльності Верховної Ради у ЗМІ.

а

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У Додатку 3 до Державного бюджету України на 2017 рік повідомляється, що в поточному році на Апарат Верховної Ради України заплановано витратити 1,22 млрд грн. Ці кошти розподіляються наступним чином:

  • 625,2 млн грн — здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України, тобто на діяльність самих депутатів;
  • 536,5 млн грн — на обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України;
  • 59,5 млн грн — на висвітлення діяльності Верховної  Ради  України у ЗМІ і фінансову підтримку парламентської газети видання газети «Голос України» (Графік 1).

Графік 1. Витрати на Верховну Раду України у 2014-2017 роках (млн грн)[Згідно із законами про держбюджет України на відповідний рік]

Скриншот 2017-08-28 14-41-44

1,2 млрд грн на ВРУ – рекордна кількість коштів за час незалежності України. Не в останню чергу це пов’язано із девальвацією гривні, яка сталася після Євромайдану.

Після 2014 року через зміни до закону «Про статус народного депутата України» втратили пільги на путівки до курортів. Як наслідок, з того часу Верховна Рада України не виділяє кошти на фінпідтримку санаторного комплексу ВРУ. До того на парламентські санаторії виділялися великі суми коштів: у 2012 році на них з бюджету виділили 87 млн грн, у 2013 році – 88 млн грн.

Після зняття санаторних пільг з депутатів, Верховна Рада все одно навіть в 2017 році не передала управління своїми санаторіями Державному управлінню справами чи комусь ще. Наразі в сфері управління Верховної Ради перебувають такі санаторії: державні підприємства «Пансіонат матері та дитини «Таврійські зорі» та «Готельно-оздоровчий комплекс «Затока», що розташовані в м. Скадовськ Херсонської області, а також бази відпочинку «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця» в м. Києві.

а

Автор: Олексій Півторак

Редактор: Олександр Гороховський

а
ВАЖЛИВО: Якщо політик або читач не згоден з нашим вердиктом, після надання підтверджуючої інформації, редакційна колегія залишає за собою право змінити вердикт, обов’язково зазначивши дану зміну в статті!

а
728x90fc