(Українська) Віце-прем’єр Розенко збрехав, що протягом семи років жодного разу не підвищувалися пенсії

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Розенко-1

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко під час телефонного включення у «Вечірньому праймі» від 6 вересня 2017 року на телеканалі «112 Україна» зробив кілька гучних заяв стосовно стану пенсійної реформи і врегулювання економічної ситуації. Зокрема про осучаснення пенсій він заявив наступне: «Осучаснення пенсій було заморожене ще 2011 році злочинною реформою Єрмаковича-Азарова. Тоді був зроблений останній перерахунок пенсій, останнє осучаснення пенсій. Після цього цей процес був заморожений, і 4.5 мільйони пенсіонерів взагалі за цей час не отримували жодного підвищення пенсій» (8:10).

а

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Пенсійна реформа повинна включати в себе частину про осучаснення пенсій, тобто їх перерахунок в залежності від показника середньої заробітної плати, з якої сплачуються внески. Варто сказати й про індексацію — визначений законодавством механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

З 1 жовтня 2011 року набрав чинності Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-VI, відповідно до якого був змінений показник середньої заробітної плати — а він прямим чином впливає на визначення пенсії. Таким чином, було здійснено осучаснення пенсій. Крім цього, в Законі відзначалося, що в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищується і розмір пенсії. Жодної причини говорити про замороження осучаснення після 2011 року немає. І, як бачимо, окремі пункти Закону передбачають перерахунок пенсій, зокрема індексацію.

Розгляду пенсійної реформи в 2017 році передував розгляд у 2015 році, коли було більш конкретно сказано про перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до них з 1 грудня того ж року, виходячи з величини 1074 грн – нового прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (згідно з законом про держбюджет). Оскільки зріс цей показник, пенсії зазнали індексації і теж зросли. Це торкнулося всіх категорій пенсіонерів, яких на цей момент було 12,3 млн. ос., а не лише найбільшої групи пенсіонерів з пенсіями від 1001 до 1300 грн, яких, вочевидь, мав на увазі Павло Валерійович.

Отже, Павло Розенко промовчав про ріст пенсій для всіх категорій пенсіонерів за рахунок індексації, закцентувавши увагу на осучасненні й перебільшив наслідки пенсійної реформи за прем’єрства Миколи Азарова у частині про осучаснення.

Скриншот 2017-09-20 10-37-47

Скриншот 2017-09-20 10-38-37

п

Автор: Каріна Козак

Редактор: Олександр Гороховський

а
728x90fc