Принципи роботи

У своїй роботі команда Factcheck використовує унікальні механізми і принципи, які закладені в концепції факт-чекінга, як інструменту дослідження і перевірки достовірності того чи іншого факту.

Методики таких міжнародних факт-чекінгових організацій, як американський проект PolitiFact (http://www.politifact.com) і грузинський Factcheck.ge (http://factcheck.ge/en), дають українському Factcheck практичні напрацювання і приклади реалізації оптимальних схем розслідувань і аналітики.

Експерти Factcheck щодня проводять ретельний моніторинг висловлювань політиків та інших публічних персон. З цією метою аналізуються стенограми засідань Верховної Ради і її профільних комітетів, Кабінету Міністрів, Адміністрації Президента, Національної Ради Реформ, вивчаються інформаційні ресурси, профілі в соціальних мережах, матеріали ток-шоу, прес-конференцій та брифінгів, заяви в ЗМІ і інших публічних місцях. Відібрані висловлювання, які стосуються найбільш актуальних і нагальних для країни і суспільства питань, перевіряються на достовірність.

Перевірці підлягають тільки заяви, що містять дійсний «факт», що може бути перевірений. Експерти не аналізують припущення, прогнози і суб’єктивні думки.

Дослідження і фінальні  вердикти публікуються на сайті у вигляді коротких аналітичних статей. Їх формат викладу доступний для сприйняття широкого кола читачів.

Крім класичних статей в форматі “fact-check”, команда експертів щодня готує CheckQuiz – короткі аналітичні інформаційні повідомлення, в яких перевіряється достовірність висловлювань політиків і публічних фігур в форматі «бліц». Доказ або спростування цих фактів не вимагає глибоких аналітичних пояснень, розкриття передісторії.