Редакційна політика

  1. Концепція FactCheck – перевірка достовірності публічних висловлювань та заяв політиків, державних і громадських діячів та інших відомих персон українського політикуму.
  2. Для перевірки достовірності заяв FactCheck використовує тільки відкриту інформацію з публічних офіційних джерел, висновки загальновизнаних міжнародних експертів і організацій, офіційні відповіді від державних органів.
  3. FactCheck не використовує як доказову базу інсайдерську інформацію і суб’єктивні думки, прогнози, звинувачення.
  4. FactCheck є політично не заангажованою платформою. Тому перевірці на достовірність піддаються висловлення будь-яких відомих персон, не залежно від їх політичних поглядів, приналежності до тієї чи іншої політичної сили.
  5. FactCheck-м встановлені жорсткі правила і формати збору доказової бази. В силу цього, визначаються жорсткі критерії оцінки висловлювань політиків.
  6. FactCheck не використовує в своїх доказах і оцінках суб’єктивних суджень, припущень.
  7. В залежності від області/тематики заяв аналітики FactCheck самостійно визначають інформаційні джерела, дані яких використовуються в доказовій базі.
  8. FactCheck залишає за собою право в якості доказової бази залучати експертів міжнародних організацій, створювати робочі експертні групи за участю фахівців інших інформаційних або аналітичних структур.
  9. На основі інформації, отриманої з публічних джерел, експерти FactCheck мають право створювати похідні аналітичні продукти – графіки, таблиці, рейтинги, порівняльні характеристики, – і використовувати їх у доказовій базі.
  10. На основі отриманих доказів FactCheck виносить логічний вердикт, згідно з установленими редколегією критеріям. Градація вердиктів є публічною інформацією та розміщується на головній сторінці ресурсу FactCheck.

11. FactCheck дотримується затверджених на державному рівні, визначень про статус бойових дій на сході України, анексованих і тимчасово окупованих територіях, назвах сторін конфлікту і інших важливих поняттях, які не впливають на об’єктивність інформації.